לייעוץ התקשרו: 02-656-55-75

הכל על PVC


חלון פי וי סי_1
אצלנו בארץ, השאלה “איזה מין חלון ייצא מפלסטיק?” עדיין תשמע הגיונית… אבל אנחנו מבטיחים לכם – לא לאורך זמן! כמו ששאלו לפני כמה עשרות שנים על כלי אוכל מפלסטיק, צנרת מפלסטיק, חלקי מכונות, מזרקים, שקיות אינפוזיה, קסדות ומה לא…

פוליוויניל כלוריד (PVC) גולמי- הוא חומר מוצק בצבע לבן. לייצור שלו משתמשים בכלור, המופק מתמיסת מלח על ידי אלקטרוליזה, ואטילן (אתן) מוצר של תעשיית נפט. פולימר פי וי סי מורכב מ 43% של אטילן ו 57% של כלור. על ידי שיטות עיבוד שונות, מפי וי סי ניתן לקבל חומרים פלסטיים שונים- מקשים מאוד עד רכים ואפילו נוזליים כגון לק ואמייל. כדי לייצר מפולימר גולמי פרופילים לחלונות פי וי סי, מוסיפים בו מייצבים, פיגמנטים ותוספות שונות. כל המרכיבים האלה מקנים לפרופיל שנייצר ממנו את החלונות פי וי סי את כל התכונות הנחוצות לו כדי לשמש כחלון איכותי ביותר: עמידות לקרינת שמש והשפעות מזג האוויר, גוון רצוי, אפשרות חיבור בהלחמה וכו’. קיימים הבדלים בהרכב הכימי ובתכנון המבנה של הפרופיל שממנו עשויים חלונות פי וי סי, בארצות עם תנאיי אקלים שונים. אנחנו משתמשים אך ורק בסוג הפרופיל שמייצרים במיוחד עבור מדינות כמו סעודיה, נסיכויות המפרץ, ארצות מרכז אמריקה וכו’. בזכות הרכבו הכימי המיוחד ושיטות הייצור המתקדמות, פי וי סי של היום התברך בתכונות המאפשרות להשתמש בו בהצלחה גם בתעשיית החלונות. פולימר זה מעניק לחלונות פי וי סי העשויים ממנו אורך חיים גבוה, עמידות לקור וחום, חוזק וגמישות לספיגת מכות ויציבות בשמירת צורה. חומר זה אינו דליק ולא זקוק לטיפולים.

היום, ההחלטה להתקין בבית חלונות פי וי סי עדיין תחשב חדשנית ולא סטנדרטית, כיוון שברוב בתי ישראל שולטים חלונות אלומיניום. האלומיניום הוא חומר מצוין, במיוחד כאלמנט לפיזור חום במערכות הסקה וקירור, בזכות הכושר הבלתי רגיל שלו להולכת חום- מהגבוהים בטבע. אך כשמדובר בחומר שממנו מייצרים חלונות, מוליכות החום הבלתי רגילה של האלומיניום אינה מועילה, אלא מזיקה מאוד: היא מבריחה את החום החוצה בחורף ומכניסה את החום פנימה בקיץ.

כדי שחלונות פי וי סי שלנו יהיו חזקים יותר מהאב הקדמון, חלון האלומיניום, משחילים לתוך פרופיל הפי וי סי של החלון זיון מפלדה. פרופיל פלדה זה משמש גם בסיס לחיבור איתן של צירים, נעילות ואמצעי פרזול אחרים. פרופיל האלומיניום, שמשום היותו עשוי ממתכת רכה, מתקשה לעמוד בעומסים. לכן אנחנו נתקלים לא פעם בתופעה של “ברגים רוקדים”, צירים מתעקמים וכנפיים תקועות.
למרות שמוליכות החום של חלונות פי וי סי נמוכה מזה של אלומיניום פי 1200 (וזאת הסיבה לכושר בידוד ללא מתחרים), המתכננים מצאו לנכון לחלק את הפרופיל מבפנים למספר חללים מופרדים אחד מהשני, כדי להגביר עוד יותר את הבידוד.
חלונות פי וי סי לא דורשים צביעה וטיפולים, הם קלים לניקוי, לא נתונים לקורוזיה, לא מתעקמים עם קבלת מכה, שומרים על הצבע וברק, תמיד נעימים למגע.
חלונות פי וי סי עשויים מפרופיל איכותי, כוללים בתוכם את התכונות הטובות של השיטות הקדומות יותר בהתפתחות הענף, ונטולי החסרונות שלהם!