לייעוץ התקשרו: 02-656-55-75

חזק יותר

כיצד ניתן לייצר חלון מפלסטיק או מה הוא PVC?Terasse 5 RELAZZO

אצלנו בארץ, השאלה “איזה מין חלון ייצא מפלסטיק?” עדיין תשמע הגיונית… אבל אנחנו מבטיחים לכם – לא לאורך זמן! כמו ששאלו לפני כמה עשרות שנים על כלי אוכל מפלסטיק, צנרת מפלסטיק, חלקי מכונות, מזרקים, שקיות אינפוזיה, קסדות ומה לא…
פוליוויניל כלוריד (PVC) גולמי- הוא חומר מוצק בצבע לבן. לייצור פי. וי. סי. משתמשים בכלור, המופק מתמיסת מלח על ידי אלקטרוליזה, ואטילן (אתן) מוצר של תעשיית נפט. פולימר פי. וי. סי. מורכב מ 43% של אטילן ו 57% של כלור. על ידי שיטות עיבוד שונות מפי. וי. סי. ניתן לקבל חומרים פלסטיים שונים מקשים מאוד עד רכים ואף נוזליים כגון לק ואמייל. כדי לייצר מפי. וי. סי. גולמי פרופילים לחלונות, מוסיפים מייצבים, פיגמנטים ותוספות שונות. כל המרכיבים האלה מקנים לפרופיל את התכונות הנחוצות לו כדי לשמש כחלון איכותי ביותר: עמידות לקרינת שמש והשפעות מזג האוויר, גוון רצוי, אפשרות חיבור בהלחמה וכו’. קיימים הבדלים בהרכב הכימי ובתכנון המבנה של הפרופיל שממנו עשויים חלונות ,בארצות עם תנאיי אקלים שונים. אנחנו מיבאים את הסוג שמיצרים עבור מדינות כמו סעודיה, נסיכויות המפרץ, ארצות מרכז אמריקה וכו’. בזכות הרכבו הכימי המיוחד ושיטות יצור מתקדמות, פי. וי. סי. של היום התברך בתכונות המאפשרות שימושו המוצלח בתעשיית החלונות. פולימר זה מעניק לחלונות, העשויים ממנו אורך חיים גבוהה, עמידות לקור וחום, חוזק וגמישות לספיגת מכות, יציבות בשמירת צורה, הוא אינו תומך בארה ולא זקוק לטיפולים.

היום, החלטה להתקין בבית חלונות פי. וי. סי. עדיין תחשב חדשנית ולא סטנדרטית, כיוון שברוב בתי ישראל שולטים חלונות האלומיניום. צריך להודות, אלומיניום הוא חומר מצוין במיוחד כאלמנט לפיזור חום במערכות הסקה וקירור, בזכות הכושר הבלתי רגיל שלו להולכת החום, מהגבוהים בטבע. אבל לתעשיית החלונות תכונה זאת אינה מועילה, אלא ההפך. תכונה טובה של האלומיניום היא החוזק שלו, וכדי שהפרופיל פי. וי. סי. שלנו לא יפגר אחרי האב הקדמון מאלומיניום, משחילים לתוכו פרופיל זיון מפלדה. פרופיל פלדה זה משמש גם בסיס לחיבור טוב יותר של אמצעי פרזול, לעומת פרופיל האלומיניום, שבהיותו עשוי ממתכת רכה, מתקשה לעמוד בעומסים.
למרות שכושר הולכת החום של פי. וי. סי. נמוך מזה של אלומיניום פי 1200, מתכנניו מצאו לנכון לחלק את הפרופיל בחלק הפנימי למספר חללים מופרדים אחד מהשני להגברת הבידוד.
פרופיל פי. וי. סי. לא דורש צביעה וטיפולים, קל לניקוי, לא נתון לקורוזיה, לא מתעקם עם קבלת מכה, שומר על צבע וברק, תמיד נעים למגע.
חלון עשוי פרופיל PVC איכותי, כולל בתוכו את כל התכונות הטובות של השיטות הקדומות יותר בהתפתחות הענף ונטול חסרונותיהן.

Leave a Comment