כולנו רגילים שלחלון חייב להיות תריס. מדוע? כי כך הורגלנו!
אנחנו לא נמנה כאן את יתרונותיו של אחד מסמלי הישראליות (שעומד בשורה אחת עם פלאפל או פטיש של יום העצמאות), אבל נעיז להזכיר כמה מחסרונותיו הקטנים.

• תריס מצוי נותן לרוח וקור אפשרות לעקוף את החלון ולקרר את החדר דרך דופנותיו הדקיקים של ארגז התריס ולחדור בפתחי הרצועות. יש הטוענים שתריס מוסיף הגנה לחלון מפני רוח וגשם, אך אוי לחלון שזקוק ל”הגנה” כזאת!

• ככל שמשכללים ומייקרים את התריס, הוא עדיין דורש טיפולים ותיקונים תכופים מדי, ואם מחליטים לנקות אותו, זה פרויקט לא מהפשוטים.

• אומנם זאת שאלה של טעם, אבל קשה להגיד שהארגז המגושם של התריס מוסיף יופי וסגנון לעיצוב הבית.

• ארגז התריס תופס את החלק העליון של החלון, שהוא בעל חשיבות גדולה להארה ואוורור הבית. תארו לעצמכם איך מראה החדר שלכם היה משתנה אילו ניצלתם את מקום התריס להגדלת החלון כלפי מעלה.

למי שלא נעול על התריס המסורתי ומסכים לחסוך הרבה מאות שקלים ועלויות, אנחנו נציע פתרונות הצללה חלופיים מודרניים ואסטטיים (לדוגמה צלון-תריס שיורד בין שתי הזכוכיות של החלון, תריסים ונציאניים או זכוכיות מסננות קרינת שמש) או נמליץ על ווילון. לקוח שאינו מוכן לבגוד במסורת ישראל ולוותר על התריס, נתקין לו תריס גלילה מבודד ומודרני תוצרת גרמניה או תריס רגיל תוצרת מקומית, הרי בשבילינו, הלקוח תמיד צודק!

איטום אבסולוטי ובידוד מעולה של החלונות PVC מאפשרים לוותר על התריס ולחסוך בעלויות.