טיפים

תכנון נכון
כמו בכל דבר אחר, השלב הראשון בתכנון חלונות זה הגדרת סדרי עדיפויות. אנחנו ממליצים על הפרדה בין הדברים הנחוצים למותרות.

איכות היא דבר נחוץ שאין לוותר עליו וכוללת בחלון PVC כסטנדרט:
– איטום מוחלט
– פרופיל מבודד
– זיגוג בידודי (רווח בין הזכוכיות לא פחות מ14 מ”מ)
– מנגנוני פתיחה ונעילה אמינים וקונסטרוקציית חלון המאפשרת שימוש נוח ובטיחותי
– אפשרות לניקוי פשוט

חלונות היי-טק מציעה הרבה אופציות שהן בעצם מותרות:
– ציפוי דמוי עץ או צבעוני לפרופיל
– צילון (תריס וונציאני שיורד בין הזכוכיות של הזיגוג)
– תריס גלילה
– תריס חשמלי
– אפשרויות זיגוג מיוחדות

לאלה שהתקציב לחלונות שלהם מוגבל ובכל זאת לא מוכנים להתפשר ולהתקין חלונות גרועים, יש לנו כמה הצעות לחיסכון:

רעיון א’

בחדר שבו יש כמה חלונות, לא כולם ישמשו לאוורור, לכן ניתן להחליף חלק מהחלונות בויטרינות קבועות ללא פתיחה. מבחינה אסטטית זה יתרון, תרוויחו משטחי זכוכית פנוראמיים גדולים. ומבחינה כספית חלון קבוע עולה חצי או לפעמים שליש מהמחיר של חלון נפתח. כמו כן חלקים קבועים אפשר לשלב בחלונות גדולים ובויטרינות שמשקיפות לגינה או למרפסת, וכך לחסוך עלות פתחי יציאה מיותרים.

רעיון ב’ 

מי שתקציבו מוגבל, מוזמן לשקול שנית את נחיצות התריסים. תנסו להגדיר לעצמכם למה חשוב לכם שבחלון מסוים יהיה תריס. אם הסיבה היא החשכת החדר ביום, האלטרנטיבה היא – וילון אטום, בדוגמת הוילונות בבתי מלון. אם החלון פונה לרחוב ואתם דואגים לפרטיות, זכוכית לא שקופה, חלבית למשל, או וילון רגיל יפתרו את הבעיה. אם אתם חוששים מפני כניסת חום, הפתרון המודרני – זכוכית Low-e, שניתן לשלב אותה עם וילון, זכוכית חלבית ועוד.

מי שמתקין תריס כדי לבצר את הבית מפורצים, אנחנו יכולים להמליץ לו על זיגוג עם רמת בטיחות מוגברת כולל זיגוג ממוגן ירי ומנגנוני נעילה תואמים. מי שצריך את התריס, כדי להגן על החלון מרוחות וגשמים יכול ללא חשש לוותר עליו, מפני שהחלונות שלנו יעשו את העבודה הרבה יותר טוב מהתריס. מי שיחליט שהתריסים נחוצים לו בכל זאת אבל תקציבו אזל נכון לרגע זה, יש אפשרות לעשות חלונות עם הכנה לתריס, וכאשר תרצו, אנחנו נגיע ונשלים את העבודה.

בניה חדשה

הכי טוב להחליט על סוג החלונות עוד בשלבי תכנון הבית ולהודיע לאדריכל שבחרתם בחלונות PVC. זה יאפשר לתכנן בית בלי חשש להגדיל את החלונות מאימת פגעי מזג האוויר.

חשוב מאוד לסכם מראש עם הקבלן שרצונכם בחלונות PVC ולהכניס סעיף מתאים לחוזה איתו. בדרך כלל קבלנים עובדים עם ספקי חלונות קבועים שאיתם יש להם הסכמי שיתוף פעולה טובים לשני הצדדים. לכן, כאשר תבקשו מהקבלן שלכם לזכות אתכם בעלות החלונות או תדרשו ממנו שיזמין את החלונות אצל הספק שאתם בחרתם, אתם תפגעו ברווחים שהוא בנה עליהם כאשר חתם אתכם הסכם.

כמובן הקבלן ינסה לעשות כל מה שאפשר כדי לא להפסיד. אבל אם החוזה חתום ואתם כבר בעיצומה של הבניה, אל תתייאשו מההחלטה להתקין בבית חלונות מודרניים. דברו אתנו ונשתדל למצוא תמריצים עבור הקבלן שלכם, על מנת שאתם תקבלו את המוצר הטוב שאתם חפצים בו וגם הוא לא ייצא מופסד.

שיפוצים

אנחנו ממליצים לסגור את נושא החלונות עוד בשלבי תכנון השיפוצים. יכול להיות שתקבלו מאתנו רעיונות שלא חשבתם עליהם, שיקלו על עבודות השיפוצים וישפיעו על המפרט והתמחור.

כמובן שיידרש תאום בינינו ובין החברה שמבצעת שיפוצים. אם איחרתם ולא הזמנתם חלונות מבעוד מועד, מומלץ לא לסגור את החשבון עם המשפצים עד לסיום התקנת החלונות, מפני שיתכן וידרשו תיקוני שפכטל וצבע קטנים לאחר ההתקנה. ברור שגם אנחנו יכולים לבצע תיקונים אלה, אבל בדרך כלל הם לא נכללים בהסכם להתקנת החלונות וטעונים תשלום נוסף.

סגירת ההסכם להתקנת החלונות

אנחנו ממליצים לדרוש את טיוטת ההסכם של הזמנת העבודה מראש, כדי שתוכלו ללמוד בשקט את סעיפיו ולחשוב על תוספות ושינוים, ובכל מקרה לא לחתום מתוך לחץ ופזיזות.

סיום ההתקנה

בסוף ההתקנה וודאו שקיבלתם את תעודת מסירת העבודה – כתב האחריות. בידקו שמסמך זה חתום על ידי נציג החברה ועל ידכם, שהתאריך המופיע עליו נכון ודאגו לשמור אותו.

על מסמך זה יש לחתום רק אחרי שבדקתם שכל המערכות פועלות כראוי ושהעבודה הושלמה כפי שסוכם.

שימוש בחלונות

חשוב לשמור על כללי השימוש בחלונות והדלתות המופיעים בתעודת האחריות.

אי שמירת כללים אלה יכולה להיות עילה לביטול האחריות מצד החברה.

לדעת עוד