סגירת מרפסת שמש

בארץ שטופת שמש כמו שלנו, נראה כי ברוב ימות השנה, רבות ממרפסות הבתים נשארות מיותמות בגלל השמש ומשמשות כמחסן. יוצא שישנו שטח לא משומש בבית, עם פוטנציאל להיות חדר לאירוח, או סתם לישיבה נינוחה בסוף יום עבודה מעייף.

ליהנות מכל העולמות
סגירת מרפסות זכוכית עם חלונות היי-טק מבודדים, מאפשרת ליהנות מכל העולמות: מצד אחד יכולת אוורור רבה, פתיחה מהירה וקלה, כך שתהיה זרימת אוויר. מצד שני – סגירה ובידוד, שמאפשרים לחמם או לצנן את המקום, כאשר מזג האוויר בחוץ נעשה קיצוני במיוחד.

סגירת מרפסת שמש כזו בעצם הופכת את החלל לחלק בלתי נפרד מהבית ומגדילה אותו. כך ניתן יהיה ליהנות מארוחה מוארת עם נוף של העיר או מגביע יין אחרי יום ארוך, גם אם השמש יוקדת ועזה או לחילופין, אם גשם זלעפות מתדפק על החלונות.

הגנה מקרינת חום מהשמש

(קרינה אינפרא-אדומה)

הישיבה במרפסת היא ישיבה בשטח מתוחם אך בחוץ, ולכן חשוב שתהיה הגנה טובה מפני חום השמש. סגירת מרפסת שמש עם חלונות היי-טק,  יחד עם זיגוג כפול ושכבה חוסמת קרינת חום, תגן עלינו מחום בלתי נסבל בקיץ.

ניתן גם להוסיף בשכבת הבידוד הפנימית תריסי צל (צלונים), או פתרונות הצללה אחרים שיווסתו את כמות האור הנכנסת למרפסת דרך החלונות.

בטיחות והפעלה פשוטה

נוחות השימוש היא פרמטר חשוב, שכן הפתיחה צריכה להיות קלה ומהירה, שתאפשר שימוש שוטף במרפסת שמש.

מומלץ לשלב מנגנון דריי- קיפ בחלונות אשר מאפשר פתיחת כנף, שמעניקה כניסת אוויר מרבית דרך כל שטח החלון, או פתיחה בהטיה, שמעניקה אוורור נעים ומבוקר בימי החורף הקרים, שמתאפשר באמצעות פתיחה של 20%-30% משטח החלון. שני סוגי הפתיחה נמצאים במנגנון אחד שמופעל על-ידי סיבוב ידית החלון בלבד במנגנון סגירת מרפסות זכוכית.

בידוד מפני רעשים ופגעי מזג האוויר

על מנת שהשהות במרפסות זכוכית תהיה מהנה, נדרש בידוד איכותי מפני רעשחום וקור.
לצורך כך, חשוב לבחור במסגרת למרפסת שמש, שעשויה מחומר בידוד איכותי כמו PVC ובעלת זגוגית חסכונית באנרגיה.

תכונות אלו תאפשרנה לכם ליהנות מנוף אורבני ומהמולת העיר, וגם משקט ומטמפרטורה מבוקרת ונוחה, גם בקיץ וגם בחורף.

לדעת עוד